14281-20PG-300
DigiKey Part Number
SC2119-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14281-20PG-300
Description
CONN RCPT MALE 20POS GOLD SOLDER
Detailed Description
20 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
EDA/CAD Models
14281-20PG-300 Models
Number of Positions
20
Shielding
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C