14281-18PG-300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Conxall/Switchcraft
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Conxall/Switchcraft
In Stock: 0
Datasheet
18 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder
14281-18PG-300
DigiKey Part Number
14281-18PG-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
14281-18PG-300
Description
CONN RCPT MALE 18POS GOLD SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
14281-18PG-300 Models
Number of Positions
18
Shielding
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
600V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C