13382-10SG-321
13382-10SG-321
13382-10SG-321
DigiKey Part Number
SC2908-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13382-10SG-321
Description
CONN PLUG FMALE 10P SOLDER CUP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
13382-10SG-321 Models
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.210" ~ 0.250" (5.33mm ~ 6.35mm)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C