Image for 13380-10SG-321 is not available
13380-10SG-321
DigiKey Part Number
13380-10SG-321-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
13380-10SG-321
Description
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
EDA/CAD Models
13380-10SG-321 Models
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.210" ~ 0.250" (5.33mm ~ 6.35mm)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C