PM113-311.04M-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Connor Winfield
In Stock: 0
Datasheet
311.04 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SMD 7.00mm x 5.00mm  PM Series
PM113-311.04M-T
DigiKey Part Number
PM113-311.04M-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM113-311.04M-T
Description
XTAL OSC XO 311.0400MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
95mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.069" (1.75mm)