OH020-61003CV-010.0M
DigiKey Part Number
222-OH020-61003CV-010.0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OH020-61003CV-010.0M
Description
XTAL OSC VCOCXO 10.000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz VCOCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 5-DIP Module
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppb
Series
Absolute Pull Range (APR)
±500ppb
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Package / Case
5-DIP Module
Type
Size / Dimension
0.811" L x 0.811" W (20.60mm x 20.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)