D75A-020.0M
DigiKey Part Number
CW651TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW651CT-ND - Cut Tape (CT)
CW651DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D75A-020.0M
Description
XTAL OSC TCXO 20.0000MHZ LVCMOS
Detailed Description
20 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
D75A-020.0M Models
Voltage - Supply
3.3V
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
6mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)