USBC-FS-UART-5V-3.3V-1800-PH
DigiKey Part Number
3477-USBC-FS-UART-5V-3.3V-1800-PH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
USBC-FS-UART-5V-3.3V-1800-PH
Description
CABLE USB TO TTL SER 3.3V 1.8M
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB to TTL Serial 3.3V Cable 5.90' (1.80m) Unshielded
Category
Convert From (Adapter End)
USB-C (USB TYPE-C), Plug
Mfr
Convert To (Adapter End)
Rectangular Connector, Female Sockets, 6 pos, 0.1"