TV15C120JB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 2,738
Datasheet
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
19.9V Clamp 75.38A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TV15C120JB-HF
DigiKey Part Number
TV15C120JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV15C120JB-HF
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
TV15C120JB-HF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
75.38A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V