CZRFR52C5V1 is available for purchase but is not normally stocked.
Comchip Technology
In Stock: 18,651
Datasheet
Zener Diode 5.1 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRFR52C5V1
DigiKey Part Number
CZRFR52C5V1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRFR52C5V1
Description
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323F
Detailed Description
EDA/CAD Models
CZRFR52C5V1 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 800 mV
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%