CZRF52C33 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Comchip Technology
In Stock: 0
Zener Diode 33 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
CZRF52C33
DigiKey Part Number
641-1080-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRF52C33
Description
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323F
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CZRF52C33 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 25 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1005/SOD-323F
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms