530-26-08-SV-1000F
DigiKey Part Number
CN280-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530-26-08-SV-1000F
Description
CABLE MOD FLAT 8COND SLVR 1000'
Detailed Description
8 Conductor Modular Straight Cable Silver 1000' (304.80m)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Cable Height
0.097" (2.46mm)