3060-12600D
DigiKey Part Number
1175-3060-12600D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3060-12600D
Description
CONN FERRULE 10 AWG YELLOW
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Yellow Wire Ferrule Connector 10 AWG (6.00mm²) Single Wire
Category
Size
10 AWG (6.00mm²)
Manufacturer
CNC Tech
Length - Overall
20.00mm
Packaging
Bulk
Length - Pin
12.00mm