3060-10400D
DigiKey Part Number
1175-3060-10400D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3060-10400D
Description
CONN FERRULE 12 AWG GREY
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gray Wire Ferrule Connector 12 AWG (4.00mm²) Single Wire
Category
Size
12 AWG (4.00mm²)
Manufacturer
CNC Tech
Length - Overall
17.00mm
Packaging
Bulk
Length - Pin
10.00mm