21458-24-2-0500-0104-1-TS
DigiKey Part Number
CN200BR-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21458-24-2-0500-0104-1-TS
Description
CABLE 2COND 24AWG BLK/RED 50'
Customer Reference
Detailed Description
2 Conductor Multi-Conductor Cable Black, Red 24 AWG 50.00' (15.24m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.114" (2.89mm)
Length
50.00' (15.24m)
Jacket Color
Black, Red
Voltage
300 V
Wire Gauge
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Jacket (Insulation) Thickness
0.0150" (0.381mm)