10982-22-1-2000-002-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2670-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10982-22-1-2000-002-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 22AWG WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire Solid White 300V 2000.0' (609.6m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
2000.0' (609.6m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
Solid
Ratings
UL Style 10982
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 16,000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 22AWG BLACK
In-Stock: 12000
HOOK-UP SOLID 22AWG RED
In-Stock: 8000
HOOK-UP SOLID 22AWG GREEN
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V WHT 10'
In-Stock: 89
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V WHT 5'
In-Stock: 7
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 20
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V WHT 25'