1015-20-1-2000-001-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1015-20-1-2000-001-1-TS-ND
1175-1015-20-1-2000-001-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1015-20-1-2000-001-1-TS
Description
WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Black 600V 2000.0' (609.6m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.098" (2.48mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.031" (0.80mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
2000.0' (609.6m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
105°C