1007-18-1-2000-007-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1007-18-1-2000-007-1-TS-ND
1175-1007-18-1-2000-007-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1007-18-1-2000-007-1-TS
Description
WIRE
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Green 300V 2000.0' (609.6m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
80°C