HCM493686400AHJT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ECS Inc.
In Stock: 5,616
Datasheet
Similar
ECS Inc.
In Stock: 20,732
Datasheet
3.6864 MHz ±30ppm Crystal 18pF 200 Ohms HC-49/US
HCM493686400AHJT
DigiKey Part Number
HCM493686400AHJT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCM493686400AHJT
Description
CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
3.6864 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Frequency Stability
±100ppm
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Frequency Tolerance
±30ppm