CSX-750FBB33333000T is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taitien
In Stock: 0
Datasheet
33.333 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
CSX-750FBB33333000T
DigiKey Part Number
CSX-750FBB33333000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSX-750FBB33333000T
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.063" (1.60mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
5mA