CM315H32768EZYT
DigiKey Part Number
300-CM315H32768EZYTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM315H32768EZYT
Description
CM315H32768EZYT
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Frequency
32.768 kHz
Frequency Tolerance
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Load Capacitance
7pF
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)