PTWY-12-78
DigiKey Part Number
1097-1306-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTWY-12-78
Description
COAX CBL TRB TO TRB 12"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TRB to TRB Twinaxial 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
TRB Plug
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions Trompeter
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bulk
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
Twinaxial
Style
TRB to TRB
Overall Impedance
78 Ohms