415-0201-MM100
DigiKey Part Number
24-415-0201-MM100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
415-0201-MM100
Description
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to RP-SMA RG-174 3.937" (100.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions Johnson
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
3.937" (100.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-174
Style
RP-SMA to RP-SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms