415-0198-MM500
DigiKey Part Number
24-415-0198-MM500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
415-0198-MM500
Description
COAX CBL BNC TO BNC 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-174 19.69" (500.00mm)
Category
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
RG-174
Packaging
Bag
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Frequency - Max
1 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C