415-0059-MM250
DigiKey Part Number
J10342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
415-0059-MM250
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 9.8"
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-58 9.843" (250.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions Johnson
Length
9.843" (250.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
RG-58
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12.4 GHz