969M101-28-1
DigiKey Part Number
CI28B-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-28-1
Description
HOOK-UP 28AWG 12KV CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 AWG Hook-Up Wire Clear 12kV 1000.0' (304.8m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.210" (5.33mm)
Packaging
Bulk
Length
1000.0' (304.8m)
Part Status
Active
Voltage
12kV
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C