969M101-18-1
DigiKey Part Number
CI18B-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-18-1
Description
HOOK-UP 18AWG 42KV CLEAR 100'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire Clear 42kV 100.0' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.250" (6.35mm)
Voltage
42kV
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C