1AF3000-6-G-E
DigiKey Part Number
6505-1AF3000-6-G-E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1AF3000-6-G-E
Description
Flexible coil 3000A rated with u
Customer Reference
Detailed Description
Current Meter, Clamp/Probe CAT III 1000V, CAT IV 600V Measures AC Current to 3000A
Category
Type
Current Meter, Clamp/Probe
Manufacturer
CHK Power Quality Pty Ltd
Specifications
Measures AC Current to 3000A
Packaging
Retail Package
Ratings
CAT III 1000V, CAT IV 600V