DR100D254P69
DigiKey Part Number
315-DR100D254P69-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR100D254P69
Description
DUAL ROW 1.00MM PITCH (STAGGERED
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMD to DIP 69 0.039" (1.00mm) FR4 Epoxy Glass
Category
Number of Positions
69
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Pitch
0.039" (1.00mm)
Packaging
Bulk
Board Thickness
0.063" (1.60mm)
Part Status
Active
Material
FR4 Epoxy Glass
Proto Board Type
SMD to DIP
Size / Dimension
3.500" L x 0.900" W (88.90mm x 22.86mm)