TND14SV621KTLBPAA0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TND14SV621KTLBPAA0 |
Description | VARISTOR 620V 5KA DISC 14MM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 620 V 5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 14mm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Surge 5 kA |
Manufacturer Chemi-Con | Energy 136J |
Series | Number of Circuits 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Capacitance @ Frequency 330 pF @ 1 kHz |
Part Status Last Time Buy | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Maximum AC Volts 385 V | Grade Automotive |
Maximum DC Volts 505 V | Qualification AEC-Q200 |
Varistor Voltage (Min) 558 V | Mounting Type Through Hole |
Varistor Voltage (Typ) 620 V | Package / Case Disc 14mm |
Varistor Voltage (Max) 682 V |