KTD250B226M55A0T00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KTD250B226M55A0T00 |
Description | CAP CER 22UF 25V X7R RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KTD250B226M55A0T00 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm) |
Tolerance ±20% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |