PTMIE106AT150 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PTMIE106AT150 |
Description | PTANT 20% 25V 10UF A LSR 150 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1206 (3216 Metric) 150mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz |
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance 10 µF | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |
Voltage - Rated 25 V | Manufacturer Size Code A |