GMC21X5R107M4R0NT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMC21X5R107M4R0NT |
Description | CAP0805 X5R 100UF 20% 4V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |