GMC21CG820G100NTD
DigiKey Part Number
4713-GMC21CG820G100NTDTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC21CG820G100NTDCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC21CG820G100NTDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC21CG820G100NTD
Description
CAP0805 COG 82PF 2% 100V
Detailed Description
82 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)