GMC21CG4R7C50NT
DigiKey Part Number
4713-GMC21CG4R7C50NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC21CG4R7C50NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC21CG4R7C50NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC21CG4R7C50NT
Description
CAP0805 COG 4.7PF .25PF 50V
Detailed Description
4.7 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)