GMC02X5R104M25NT
DigiKey Part Number
4713-GMC02X5R104M25NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC02X5R104M25NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC02X5R104M25NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC02X5R104M25NT
Description
CAP0201 X5R .1UF 20% 25V
Detailed Description
0.1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)