GMC02CG390J25NT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMC02CG390J25NT |
Description | CAP0201 COG 39PF 5% 25V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 39 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features General Purpose |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |