FB453215T-121Y-S-1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FB453215T-121Y-S-1 |
Description | FERRITE BEAD 120 OHM 1812 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 800mA 400mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 800mA |
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. | DC Resistance (DCR) (Max) 400mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.067" (1.70mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz |