FB453215T-121Y-S-1
DigiKey Part Number
4713-FB453215T-121Y-S-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-FB453215T-121Y-S-1CT-ND - Cut Tape (CT)
4713-FB453215T-121Y-S-1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FB453215T-121Y-S-1
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1812 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 1812 (4532 Metric) 800mA 400mOhm
Category
Current Rating (Max)
800mA
Manufacturer
Cal-Chip Electronics, Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.067" (1.70mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz