MC1-1000-595-WT-RD is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Brady Corporation
In Stock: 3
Datasheet
Die Cut Vinyl White
Die Cut Vinyl White
MC1-1000-595-WT-RD
MC1-1000-595-WT-RD
MC1-1000-595-WT-RD
DigiKey Part Number
2267-MC1-1000-595-WT-RD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC1-1000-595-WT-RD
Description
LABEL 1" W X 25' L WHITE
Customer Reference
Detailed Description
Category
Applications
Industrial Applications
Manufacturer
Brady Corporation
Color - Background
White
Series
Length
25' (7.6m)
Packaging
Bulk
Width
1.000" (25.40mm)