M7-250-175-7641
DigiKey Part Number
2267-M7-250-175-7641-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M7-250-175-7641
Description
SLEEVE 0.25 DIA WT 1.75 RL/100
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 1.75" W x 0.25" Dia (44.5mm x 6.4mm); Cable O.D. 0.13" ~ 0.22" (3.2mm ~ 5.5mm)
Category
Label Type
Heat Shrinkable
Manufacturer
Brady Corporation
Label Size
1.75" W x 0.25" Dia (44.5mm x 6.4mm); Cable O.D. 0.13" ~ 0.22" (3.2mm ~ 5.5mm)