M6C-1500-437-YL
M6C-1500-437-YL
DigiKey Part Number
2267-M6C-1500-437-YL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M6C-1500-437-YL
Description
LBL 1.5" PVDF YL 1=50'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Continuous Polyvinyl Fluoride (PVF) Yellow
Category
Applications
General
Manufacturer
Brady Corporation
Color - Background
Yellow
Series
Length
50' (15.2m)
Packaging
Box
Width
1.500" (38.10mm)