SRR3011-470YL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRR3011-470YL |
Description | FIXED IND 47UH 270MA 1.8 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 270 mA 1.8Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRR3011-470YL Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max |
Series | Q @ Freq 16 @ 2.52MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 18MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm) |
Current - Saturation (Isat) 230mA | Base Product Number |