SRF3216-900Y
DigiKey Part Number
SRF3216-900YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF3216-900YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF3216-900YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3216-900Y
Description
CMC 400MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm
EDA/CAD Models
SRF3216-900Y Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
400mA