SRF2012A-801Y
DigiKey Part Number
SRF2012A-801YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF2012A-801YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF2012A-801YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF2012A-801Y
Description
CMC 300MA 2LN 800 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 800 Ohms @ 100 MHz 300mA DCR 880mOhm
EDA/CAD Models
SRF2012A-801Y Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
880mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
800 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
300mA