SRF2012A-261YA
DigiKey Part Number
SRF2012A-261YATR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF2012A-261YACT-ND - Cut Tape (CT)
SRF2012A-261YADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF2012A-261YA
Description
CMC 300MA 2LN 260OHM SMD AECQ200
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 260 Ohms @ 100 MHz 300mA DCR 400mOhm
EDA/CAD Models
SRF2012A-261YA Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.055" (1.40mm)
Impedance @ Frequency
260 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
300mA