SRF0602-331Y
DigiKey Part Number
SRF0602-331YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0602-331YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0602-331YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0602-331Y
Description
CMC 330UH 300MA 2LN 900 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 900 Ohms @ 3 MHz 300mA DCR 300mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRF0602-331Y Models
Category
Current Rating (Max)
300mA
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.256" L x 0.142" W (6.50mm x 3.60mm)
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Impedance @ Frequency
900 Ohms @ 3 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
330 µH @ 10 kHz