PWR263S-20-LAB1
DigiKey Part Number
PWR263S-20-LAB1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PWR263S-20-LAB1
Description
RESISTOR KIT 1-1K 20W 12PCS
Detailed Description
Thick Film Resistor Kit 1 ~ 1k Ohm ±1% 20W Surface Mount 12 Pieces (6 Values - 2 Each)
Category
Power (Watts)
20W
Manufacturer
Bourns Inc.
Tolerance
±1%