CSM2F-8536-L050J31
DigiKey Part Number
118-CSM2F-8536-L050J31-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSM2F-8536-L050J31
Description
RES SHUNT 8536 50 UOHM 36W 3P
Detailed Description
50 µOhms ±5% 50W Specialized Resistor ±150ppm/°C Through Hole
Tolerance
±5%
Series
Power (Watts)
50W
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 170°C