CMP2010AFX-1001ELF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMP2010AFX-1001ELF |
Description | RESHIGHPOWERA 2010 1K 1% 1W TC10 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMP2010AFX-1001ELF Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |